تبلیغات
Persian funny - 25 نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند - بخش پنجم
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny

25 نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند - بخش پنجم

نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانند 


برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


25 نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند - بخش پنجم

نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانند


اگر بخش های قبلی را مطالعه نکرده اید توصیه می کنیم در آغاز بخش های اول و دوم این مقاله را مشاهده کنید.ذخیره کردن Layer Styles برای استفاده در سندهای دیگر

اغلب اوقات با استفاده از layer styles های فتوشاپ دکمه هایی می سازید. برخی از این دکمه ها عبارتند از gradient overlay و stroke و  drop shadow و یا outer glow. که برای ساخت هر یک از انها باید بارها و بارها کلیک کنید. شما به آسانی می توانید همه این حالات را برای استفاده بعد در پالت Styles ذخیره کنید.
وقتی با استفاده از حالات مختلف یک دکمه ساختید روی دکمه "New Style" در قسمت پایین پنجره Layer Style کلیک کنید.

حالت مورد نظر در پنل Layer Style ذخیره خواهد شد. وقتی مجموعه ای از حالات را داشتید می توانید آنها را از طریق منویی که در گوشه سمت راست بالای پنل Layer Style قرار دارد ذخیره کنید.


استفاده از چند منبع با Clone Stamp
همه شما با ابزار Clone Stamp و چگونگی نقاشی کردن با آن با استفاده از الگوی شبیه سازی آشنایی دارید. اما احتمالا نمی دانید که می توانید از چند منبع و الگو استفاده کنید، و می توانید بین این الگوها سوئیچ کنید. منابع یا الگوها می توانند از چندین لایه و یا حتی چند سند مختلف باشند.

یکی از 5 آیکونی را که در قسمت بالای پنل قرار دارد انتخاب کنید، سپس در حالی که کلید Alt را نگه داشته اید روی قسمتی از سند کلیک کنید تا از مرجع نمونه برداری شود. یکی دیگر از ایکون ها را انتخاب کرده و همین کار را تکرار کنید.


اعمال چند فیلتر همزمان با استفاده از Filter Gallery
گاهی سخت ترین قسمت اعمال فیلترها تصمیم گرفتن در این مورد است که کدام فیلترها اعمال شوند. این کار با استفاده از Filter Gallery. [ Filter | Filter Gallery ] بسیار ساده انجام می شود. از طریق این پنجره جدید می توانید چندین افکت را اعمال کرده، انها را ویرایش و یا حذف کنید. به قسمت پایین سمت راست این پنجره توجه کنید.

شما می توانید لایه های افکت جدید را از طریق آیکونی که در قسمت پایین پنل قرار دارد اضافه کنید. شما همچنین می توانید لایه ها را مجددا سازماندهی کنید. با انتخاب لایه افکت مورد نظر می توانید آنها را مجددا ویرایش کنید.کار با Content-Aware Fill
Content-Aware Fill یک گزینه جدید برای پاک کردن قسمتی از یک تصویر با استفاده از روش های قدیمی Clone Stamps یا Healing Brushes است.
در زیر تصویری داریم که در آن دکل برق جلوی آسمان ابری قرار گرفته است.

یک انتخاب در اطراف دکل بکشید. لازم نیست انتخاب دقیق باشد. این یکی از محاسن Content Aware است.

سپس به مسیر Edit | Fill بروید و مطمئن شوید "Content-Aware" انتخاب شده است.

کارایی ویژگی های این پارامتر به تصویری که در حال ویرایش آن هستید بستگی دارد، اما صرف نظر از این مسئله، این پارامتر سریع تر از این است که کار کاملا با Clone Stamp انجام داد. اساسا، شما باید اصلاحات و تغییرات را اینجا و آنجا اعمال کنید، اما جدای از این Content-Aware یک ابزار بسیار قدرتمند است و باعث صرفه جویی در وقت می شود.
نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها : آموزش فتوشاپ، نکات آموزشی فتوشاپ، ترفند های فتو شاپ، فتوشاپ، نکته،

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.