تبلیغات
Persian funny - پرواز هواپیمای بدون سرنشین فرید ۲
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny
1391/03/24 - 10:21

برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


هواپیمای بدون سرنشین فرید ۲ باموفقیت در دانشگاه بابل به پرواز درآمد .
به نقل از واحد مرکزی خبر ، رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت : این پرنده هدایت پذیر از راه دور - پهپاد - بدون سرنشین با طراحی و ساخت دانشجویان این دانشگاه امروز به پرواز درآمد .
جانعلی زاده با بیان اینکه برای نخستین بار در ۱۲ اسفند ۹۰ دانشجویان دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل هواپیمای بدون سرنشین را برای عملیات نمایشی اختراع کردند افزود : در مرحله دوم این هواپیما با قابلیتهای حمل و پرتاب شی ء و دید هوشمند طراحی و ساخته شد .
او شناسایی مناطق جنگی و تصویربرداری از مرز در فاصله دور را از مزیت های هواپیمای بدون سرنشین فرید ۲ اعلام و تصریح کرد: قابلیت حمل ۴ کیلو بار از دیگر مزیتهای این هواپیماست که با موفقیت این توانمندی نیز آزمایش شد.
به گفته جانعلی زاده طول بال این هواپیما دو متر و ۳۰ سانتی متر ، بدنه آن دو متر و ۱۰ سانتی متر با هشت کیلو گرم وزن و جنس هواپیما از مواد کربن و بالساست .
همچنین در این هواپیما از یک موتور براشلس سه کیلوواتی استفاده شده که نیروی الکتریکی آن با دو باطری لیتیم پلیمری پنج سل که به صورت سری به هم بسته شده است ، تامین می شود.
برد پهپاد فرید ۲ هفت تا ۱۲ کیلومتر است و ظرفیت پرواز آن در شرایط جوی دارای باد ۵۰ کیلومتر در ساعت است .
امروز همچنین از دانشجویان محسن رجبی فومشی و مجتبی قلی تبار فرامرزی و پرفسور مفید گرجی مدیر طرح هواپیمای بدون سرنشین فرید۲ در دانشگاه نوشیروانی بابل تجلیل شد.
نوع مطلب : اخبار فناوری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.