تبلیغات
Persian funny - تلاش فیس بوک برای استفاده از فناوری تشخیص چهره
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny


برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
این فناوری پس از اسکن عکسی که شما به اشتراک گذاشته‌اید، تصاویر افراد درون عکس را با تصاویر قبلی مقایسه می‌کند و نام آن‌ها را حدس می‌زند!

به نقل ازایتنا ،از همکاران سیستم فیس‌بوک تصمیم گرفته است شرکت فیس دات‌کام را که در حال حاضر فناوری‌های تشخیص چهره تولید می‌کند، خریداری کند.

فیس‌بوک به کمک این شرکت می‌تواند قابلیت‌های جدیدی برای بخش اشتراک عکس خود تعریف کند.
به گزارش رویترز، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیا می‌کوشد از طریق فناوری‌های ساخت این شرکت در تشخیص و شناسایی تصاویر به کاربران خود کمک کند.

فیس دات‌کام یک شرکت تازه تاسیس است که می‌تواند یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های شرکت فیس‌بوک را که به اشتراک گذاری عکس است، تقویت کند.
البته استفاده فیس‌بوک از فناوری‌های این شرکت نگرانی‌هایی را هم درباره حریم خصوصی کاربران برانگیخته است.

سازوکار فناوری‌های شرکت فیس دات‌کام بدین شکل است که پس از آنکه کاربری عکس جدیدی را آپلود کرد، این فناوری به اسکن آن می‌پردازد و تصاویر افرادی را که در عکس هستند با تصاویر قبلی مقایسه می‌کند و نام آنها را حدس می‌زند.

این فناوری پس از آنکه رابطه بین عکس جدید و عکس‌های قبلی پیدا کرد، از کاربری که عکس را آپلود کرده است، می‌خواهد افرادی را که در عکس دیده می‌شوند معرفی کند.

هنوز هیچکدام از شرکت‌های فیس‌بوک و فیس دات‌کام حاضر نشده‌اند درباره این خرید اظهار نظر کنند و جزئیات بیشتری را درباره آن فاش کنند.
نوع مطلب : اخبار فناوری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.