تبلیغات
Persian funny - طراحی باغ هوشمند قابل كنترل از راه دور
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny
267-3.jpg


برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
طراحان ایده‌های مختلفی برای ایجاد باغچه های كوچك متناسب با فضای محدود آپارتمان‌ها و مناطق شهری ارائه كرده‌اند كه سیستم مفهومی Plant-In City نیز نمونه‌ای از یك باغ هوشمند كوچك است.به نقل از ایسنا، كلانشهرها با كمبود شدید فضا برای احداث پارك مواجه هستند و ایجاد باغچه های كوچك بر فراز برج های مسكونی واداری نیز نتوانسته نیاز به فضای سبز را مرتفع كند.

این سیستم هوشمند مجهز به مجموعه ای از لامپ های LED، تجهیزات اندازه گیری رطوبت و آبیاری و حسگرهای كنترل الكترونیكی است كه درون یك قاب قرار می گیرند. قاب گلخانه از جنس چوب سدار ساخته شده است و سه بخش مجزا شامل قاب خاك، نور و آب برای آن در نظر گرفته شده است.

این سیستم هوشمند یك سازه مدولار است و كاربر می تواند با قرار دادن قاب های مختلف در كنار یكدیگر، باغچه مورد نظر را در اشكال مختلف طراحی كند.

سیستم سخت افزاری باغچه هوشمند از طریق حسگرهای مختلف، وضعیت آب، رطوبت و نور مجموعه را تحت كنترل دارد و سلامت گیاهان بصورت مستمر مورد بررسی قرار می گیرد؛ همچنین امكان افزودن حسگرهای اضافی برای بررسی سایر فاكتورها در نظر گرفته شده است.

سیستم از طریق نرم افزار تلفن همراه هوشمند از راه دور قابل كنترل است و با فشار دادن یك دكمه دستگاه بطور خودكار كار آبیاری را انجام می دهد.


نوع مطلب : اخبار فناوری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.