تبلیغات
Persian funny - خداحافظ دست‌خطهای بد!
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny
getty-161.jpg

برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
اگر آخرین باری كه قلم در دست گرفته و نوشته‌اید را به یاد نمی‌آورید، خود را تنها ندانید چرا كه یك پژوهش جدید از انگشت‌شمار شدن روزهای كاغذ و قلم در میان بزرگسالان خبر داده است.

به نقل از ایسنا ، طبق نتایج یك شركت آنلاین‌نوشت‌افزار موسوم به «Docmail»، در روزهایی كه جهان به سرعت در حال تایپ افكار، پیامها و یادداشتهای انسان بر روی صفحه كلید و صفحه لمسی تلفن بوده، شیوه نوشتار قدیمی در حال كنار رفتن است.

نتایج پژوهش آنلاین نشان داده بود كه میانگین زمانی از آخرین باری كه یك بزرگسال با دست به نوشتن پرداخته حدود ۴۱ روز بوده و همچنین این كه از هر سه تن، یكی برای بیش از شش ماه متن كاملی ننوشته است.

به گفته دو سوم از ۲۰۰۰ شركت‌كننده در این پژوهش، تنها چیزهای به حالت نوشتار درآمده توسط آنها یك مجموعه خطوط شتابان برای یادآوری چیزهای رایج بوده است.

بیش از نیمی از شركت‌كنندگان اذعان كردند كه دست خط آنها بطور چشمگیری بد شده و از هر هفت تن، یكی از دست خود شرمسار بود.

از هر ۱۰ تن نیز چهار مورد بر متن پیش‌بینی شده برای املای درست تكیه داشته و یكی از هر چهار تن نیز محاوره‌ای یا با اختصارات می‌نوشتند.

امروزه ایجاد لیست خرید، یادداشت‌برداری در جلسات و حتی تبریكات توسط ابزار الكترونیكی انجام می‌شود.

به گفته یك سوم از این شركت‌كنندگان، حتی در زمان نوشتن چیزی، معمولا بازخوانی آن نیز برای خود این افراد مشكل شده است. جالب اینكه از میان هر شش انگلیسی، یك تن معتقد بوده كه دیگر نیازی به آموزش دست خط در مدارس نیست!

نتیجه‌گیری شگفت‌انگیز در درازمدت این است كه نسل آینده احتمالا كاملا بر صفحه كلید برای برقراری ارتباط تكیه خواهند داشت.
نوع مطلب : اخبار فناوری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.