تبلیغات
Persian funny - میزتنیس چشمك‌زن برای بیرون انداختن رقبا!
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny
getty-159.jpg

برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
محققان آزمایشگاه Syyn Labs در لس‌آنجلس دست به ساخت نوعی میز تنیس تعاملی زده‌‌اند كه از سخت‌گیری زیادی در سطح آماتور برخوردار بوده و كمتر به آنها جنبه مثبت می‌دهد.

به نقل از ایسنا ، این محققان با بخشیدن جنبه اجتماعی بیشتر نسبت به حالت رقابتی به این بازی، پتانسیل رقابت یك سویه را از آن حذف كرده و میزی ساخته‌اند كه بر حسب تقاضا شیب‌دار شده و بازی برای حرفه‌ای‌ها نیز سخت می‌شود.

محققان با استفاده از ابزار موجود در انبارها مانند یك قطعه مستطیلی شكل پلکسی‌گلاس به عنوان لپ‌تاپ استفاده كرده و برای ساخت بخش شیب‌دار از پیستون‌های بادی باقی مانده در یك نمایشگاه علمی بهره‌بردند.

نمونه اولیه كار كه سال گذشته ساخته شده از ابعاد و وزن زیادی برخوردار بود اما مهندسان با استفاده از یك چارچوب چوبی در زیر سطح آكرلیك و جایگزین كردن پایه‌ها با ضایعات فلزی كم‌وزن توانستند به محصول نهایی دلخواه خود دست یابند.

از دیگر امكانات این میز جالب می‌توان به چراغهای چشمك روی آن اشاره كرد كه رقیب را كور كرده و بازی را رقابت‌جویانه‌تر می‌كند.

مركز عصبی این میز یك ریزكنترلگر Arduino، چهار دریچه مغناطیسی سیم‌پیچ كهربایی و سه منبع قدرت مختلف است كه در یك جعبه دریل قدیمی جمع شده است.

برای متحرك كردن این میز، محققان یك كلید خودر از راه دور را برای علامت دادن به تخته Arduino استفاده كردند. داور بازی با كنترل كلید از راه دور، میز را شیب‌دارتر كرده و با تماس هر دكمه، دریچه مغناطیسی مربوطه، میزانی از هوای كمپرسور زیر میز راآزاد می‌كند.

این میز همچنین از یك تور متحرك خودكار برخوردار است كه به بازنده بازی جایزه می‌دهد.

یك موتور الكتریكی به حركت یك سیستم كمربند و قرقره برای جلو و عقب كردن تور در سطح میز می‌پردازد. در زمان ضربه بازیكن، داور با كلید تماس برقرار می‌كند و در پی آن تور برای كوچك كردن محل هدف حركت می‌كند.

در مورد سرویس بازی نیز ابتدا قرار بود هر دو بازیكن به طور همزمان از كلید از راه دور و راكت برخوردار باشند و در بازی یكدیگر اختلال كنند؛ اما در ننسخه نهایی، مكانیزم سرویس‌گیری خودكار طراحی شده كه در زمان فعال شدن آن، یك دریچه مغناطیسی به انتشار موجی از هوا و توپ به مركز میز، روی تور و بازیكن مقابل می‌پردازد.


میز تنیس اجتماعی چشمك‌زن برای بیرون انداختن رقبا!


نوع مطلب : اخبار فناوری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.