تبلیغات
Persian funny - فناورانه‌ترین شهر جهان!
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny
8-11.jpeg

برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

شهر ریورساید آمریكا اوایل ماه جاری میلادی فناورانه‌ترین شهر جهان لقب گرفت.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ریورساید واقع در 60 مایلی شرق لس‌آنجلس یكی از شهرهای «نمود آینده» و فناورانه‌ترین شهر جهان لقب گرفته است.

وجود دسترسی كلیه شهروندان به Wi-Fi، برنامه‌هایی كه به آن‌ها در خصوص استفاده از آخرین فناوری آموزش می‌دهد و سایر اختراعات موجب شد كه اوایل این ماه جایزه سال انجمن جامعه هوشمند (Intelligent Community Forum) به این شهر اختصاص یابد.

این جایزه نشان‌دهنده این واقعیت است كه وجود اقتصاد اینترنت محور تا چه اندازه برای این انجمن حائز اهمیت است.

شهر ریورساید به دلیل دارا بودن مزارع پرتقال یكی از ثروتمندترین شهرهای آمریكا بود. با این حال افزایش رقابت بین‌المللی در دهه 1960 نابودی بسیاری از مزارع آن را به دنبال داشت. در سال 2004 رون لووریج شهردار این شهر تصمیم به معرفی اقتصاد با تكنولوژی بالا به این شهر گرفت.

لووریج قراردادی را با شركتAT&T به منظور نصب شبكه Wi-Fi با میزان دسترسی متوسط 29 نقطه در هر مایل مربع منعقد كرد.

به جز دسترسی رایگان شهروندان، شبكه مزبور دوربین‌‌های امنیتی واقع در پارك‌های سراسر شهر را به هم مرتبط كرده و به كارگران امكان استفاده از یك برنامه پاك‌كننده نقاشی‌های دیوار بر روی گوشی‌های هوشمندشان را داد.

در عین حال، كمپانی‌های محلی فناوری مراكزی را برای تاسیس شركت‌های موقت بازاریاب (startup)اختصاص دادند و كالج‌های محلی نیز همین امر را صورت دادند.

بر اساس گزارشات انجمن جامعه هوشمند، از آن زمان تاكنون 35 شركت تاسیس‌شده فناوری و 20 شركت موقت ظهور كرده‌اند.

به منظور حصول اطمینان از این كه تمامی شهروندان ریورساید از اقتصاد نوین بهره می‌برند، شهرداری اقدام به ارائه آموزش رایگان رایانه و نرم‌افزار به ساكنین كم‌درآمد كرد.

مسؤولان همچنین صنایع الكترونیك از كار افتاده را جمع آوری و نیروهای آموزش دیده را برای نوسازی این ابزار استخدام كردند.

رایانه‌‌های احیا شده هر ماه به مدارس و 200 خانواده كم درآمد تعلق می‌گرفت.

كارمندان با هدف تامین نیاز مالی برنامه كه بزرگترین پروژه بازیافت‌كننده زباله‌های الكترونیكی در جنوب كالیفرنیاست، سایر وسایل احیا شده را بر روی eBay به فروش گذاشتند.

ریورساید در زمان ركود اقتصادی سال 2008 بسیار آسیب دید زیرا 14 درصد شهروندان آن بیكار شدند اما توانست از این گذر چالش‌برانگیز با موفقیت عبور كند.

نوع مطلب : اخبار فناوری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.