تبلیغات
Persian funny - تولید استیل ضد غبار!
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny
دوشنبه 5 تیر 1391
12-390.jpg

برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
پژوهشگران دانشگاه بوفالو پیشرفت‌های قابل توجهی در تولید استیل‌های ضد غبار داشته‌اند، آنها برای این کار از کامپوزیت‌های مبتنی بر گرافن استفاده کردند که می‌تواند به‌ عنوان یک گزینه غیرسمی برای پوشش‌دهی بجای کرم شش ظرفیتی استفاده شود.

به نقل از ایسنا، در اولین آزمایش، پژوهشگران سطح استیل را پوشش دادند، محصول بدست آمده زمانی که در محلول نمکی قرار گرفت، به‌ مدت چند روز عاری از غبار بود. محلول نمکی، محیطی است که در آن فرایند خوردگی تسریع می‌شود.

این گروه تحقیقاتی با تغییر غلظت گرافن وارد شده در این کامپوزیت، توانستند مقدار مقاومت استیل را در آب شور تا حدود یک ماه افزایش دهند، آب شور محیط بسیار خشنی است، استیل پوشش دار می‌تواند در محیط‌های واقعی خیلی بیشتر از این زمان دوام بیاورد.

در این پروژه شیمی‌دانان دانشگاه بوفالو به سرپرستی «سارباجیت بانیرجی» و «روبرت دنیس» همکاری داشتند. قدم بعد در این پروژه آن است که از مبلغ ۵۰ هزار دلاری که به‌ عنوان گرنت از طریق موسسه حفاظت از محیط زیست ایالت «یورک» به‌ دست آوردند، برای بهبود این کامپوزیت مبتنی بر گرافن استفاده کرده و همچنین کیفیت ظاهری آن را نیز بهبود دهند.

«سارباجیت بانیرجی» می‌گوید: محصول ما می‌‌تواند برای استفاده در محصولات مختلف موجود در بازار تولید شود که در آنها از آبکاری کرم استفاده شده است. این موضوع به کارخانه‌های تولیدکننده این محصولات اجازه می‌دهد تا شانسی برای تطبیق خود با مقررات زیست محیطی داشته باشند.

پژوهشگران معتقدند که ارائه روشی سازگار با محیط زیست که بتواند جایگزینی برای کروم شش ظرفیتی باشد، نقطه عطف این پروژه است.
نوع مطلب : اخبار فناوری، 
برچسب ها :

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.