تبلیغات
Persian funny - 25 نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند - بخش سوم
 
Persian funny
مجلّه ی علمی و فنّاوری Persian funny

25 نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند - بخش سوم

نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانند


برای مشاهده و دریافت متن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


25 نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند - بخش سوم

نکته هایی که طراحان در فتوشاپ باید بدانندتغییر دادن مقیاس طرح با حفظ نسبت ها

تغییر دادن سایز طرح در فتوشاپ یک کار عادی است. روش های مختلفی برای حفظ نسبت های طرح، یعنی طول و عرض آن وجود دارد. هنگام تغییر دادن مقیاس یک تصویر (CTRL + T) کلید shift را نگه دارید به این ترتیب هنگام تغییر دادن سایز همه نسبت ها به یک اندازه کوچک یا بزرگ می شوند. یکی دیگر از راه هایی که می توان برای حفظ نسبت ها هنگام تغییر دادن سایز طرح انجام داد فعال کردن آیکون زنجیر شکلی است که در قسمت نوار تنظیمات ابزار (Free Transform (CTRL + T قرار دارد.در این قسمت می توانید مقدار مورد نظر را به صورت دستی وارد کنید. روی این زنجیر کلیک کنید، سپس مقادیر به هم قفل می شوند، در نتیجه طرح در هنگام تغییر سایز در طول و عرض به یک اندازه بزرگ و یا کوچک می شود.


استفاده از Smart Object ها و فیلترها برای اعمال تغییرات غیر مخرب
این ویژگی جدید فتوشاپ CS4 است و یک راه مناسب برای دست نخورده باقی ماندن محتویات اصلی لایه هنگا اضافه کردن افکت می باشد. شما می توانید یک Smart Object را با یک آیتم کاملا جدید جایگزین کنید در حالی که افکت ها و ویرایشات آن لایه بدون تغییر باقی می ماند.
به این مثال توجه کنید. فرض کنید لایه ای دارید که حاوی یک تصویر است. ابتدا با کلیک راست روی لایه و انتخاب گزینه "Convert to Smart Object" لایه را به Smart Object تبدیل کنید.

حالا یک فیلتر Gaussian Blur به آن اضافه کنید. می بینید که فیلتر به عنوان یک Smart Object به لایه اعمال شده است. این یعنی لایه اصلی هنوز به شکل اول باقی مانده و فیلتر به عنوان یک ماسک اعمال شده است. می توان این ماسک را انتخاب کرد و سپس جایی که فیلتر باید اعمال شود را نقاشی کرد.

حالا می خواهیم محتویات این لایه ها را با یک چیز جدید جایگزین کنیم. برای این کار، روی تصویر کوچک لایه Smart Objects دو بار کلیک کنید. محتوای لایه در یک پنجره جدید باز خواهد شد. از اینجا شما می توانید آن را ویرایش کنید و یا همه آنها را با یک آیتم جدید جایگزین کنید.
این یکی از ابزارهای جالب و مفید فتوشاپ است که انعطاف پذیری بیشتری به کار طراح می بخشد که در نسخه قبلی فتوشاپ این امکان وجود نداشت.

ترکیب های چندتایی با Layer Comps
Layer comp ها راه سریع و آسان برای نگه داشتن طرح بندی های مختلف در یک فایل طراحی واحد هستند. این روش نگهداشتن یک طرح ساده تر از مدیریت چند فایل از یک ترکیب است.
برای اعمال Layer Comps فقط کافی است پنل [ Layer Comps [ Window | Layer Comps را باز کنید. وقتی یک طرح بندی جدید درون سند ایجاد کردید روی آیکون "New Layer Comp" در قسمت پایین پنل کلیک کنید. با این کار حالت سند ضبط خواهد شد. سپس می توانید کار ویرایش را ادامه دهید. در این زمان شما می توانید layer comp فعلی را refresh کنید و یا یک layer comp جدید ایجاد کنید.

ماسک کردن با Quick Mask Mode
یکی از کارهای خسته کننده در فتوشاپ انتخاب کردن قسمتی از تصویر است. با استفاده از Quick Mask Mode، انتخاب کردن مثل نقاشی کردن روی صفحه طراحی ساده خواهد بود.
در حالت QMM شما به سادگی می توانید جایی را که می خواهید انتخاب شود را نقاشی کنید. QMM کار ایجاد انتخاب های پیچیده را تسهیل می کند.

آیا می دانید؟
هنگامی که در حالت Quick Mask Mode هستید می توانید براشی را که برای انتخاب کردن استفاده می کنید را ویرایش کنید.

ماسک کردن سریع با Quick Selection
اگر می خواهید انتخاب های خود را سریع تر انجام دهید ابزار Quick Selection را امتحان کنید. این ابزار رنگ های مشابه اطراف را انتخاب می کند.

نوع مطلب : آموزشی، 
برچسب ها : آموزش فتوشاپ، نکات آموزشی فتوشاپ، ترفند های فتو شاپ، فتوشاپ، نکته،

آمار وبلاگ
امکانات جانبی
Online User
 
 
بالای صفحه
 
.: سیستم افزایش بازدید پلاس باكس :.